Oczywiście to nie będzie wpis o bieganiu, a o tworzeniu tytułu strony i jego opisu, który pojawia się w wyszukiwarce internetowej. Ich zadaniem jest zwiększenie wejść na stronę przez użytkownika Internetu. Czym jest meta description i meta title? O tym w dzisiejszym artykule! Zapraszamy do lektury!
Meta title – skuteczny tytuł strony internetowej
Przede wszystkim tytuł strony powinien zawierać treść, do której się odnosi. Warto zawrzeć w opisie słowo kluczowe. Zadaniem meta title jest pozycjonowanie strony w wyszukiwarce oraz zachęcenie klienta do wejścia na stronę. Powinniśmy zbudować ją na tyle atrakcyjną, żeby odróżniała się na tle innych stron.
Długość znaków
Zbyt długie tytuły Google potrafi skrócić. Zatem jaki długi powinien być tytuł? Google przy ocenie wielkości tytułu bierze pod uwagę rozmiar w pixelach. Zapisana duża literka jest większa w pixelach od małej. Inna ilość pixeli czy znaków będzie wyświetlana na monitorze, a inna na urządzeniach mobilnych. Możemy przyjąć ilość około 75 znaków. Wystarczy to na umieszczenie obok tytułu wezwań do działania tak zwanych CTA, jak zobacz, wejdź. Raczej nie praktykuje się, aby każdy wyraz w tytule rozpoczynał się od dużej litery. Chociaż niektóre źródła sugerują takie działanie. Warto spróbować, ponieważ może okazać się, że jest to szansa na polepszenie pozycji strony, aby była bardziej zauważalna dla użytkownika.
Meta description – sekret efektywnego opisu strony
Opis strony, który pojawia się zaraz pod tytułem to meta descritpion. Aby przyniósł zamierzony efekt w postaci wejść na stronę, w treści powinien pojawić się język korzyści, wezwanie do działania oraz słowo kluczowe. W opis strony warto wpleść przymiotniki, które są zauważalne przez użytkownika, jak; limitowany, darmowy, niezwykły, nowy itp. Na wybory ma również wpływ używanie słów będących odwołaniem się do zmysłów. Słowa aksamitny, delikatny, chrupiący, puszysty itp., to magiczne słowa przykuwające uwagę potencjalnego klienta. Meta description tworzymy z ukierunkowaniem na użytkownika, człowieka, do którego opis ma dotrzeć.
Warto zasugerować się tym, jak jest wyświetlany opis na urządzeniach mobilnych. Dwie, trzy linijki opisu powinny wystarczyć. Tak przygotowana treść nie może przekraczać 156 znaków.
Meta description – czego unikać?
Zatem podczas przygotowania opisu meta description słowa kluczowe nie powinny występować w nadmiarze. Treść musi odwoływać się do strony, tematycznie musi być powiązana. Dobrze jest zapoznać się z meta description stron konkurencji, aby nieświadomie nie powielać istniejących już opisów.
Podsumowanie
- Podsumowując, meta title jest jak wizytówka firmy, nie tylko dla wyszukiwarki. Jej stworzenie wpływa na widoczność strony w oknie przeglądarki. Jest to element, na który od razu trafia użytkownik internetu.
- Meta description nie ma wpływu na pozycję w wyszukiwarce internetowej. Jeżeli przygotujemy je skutecznie, to zwiększy wejścia na stronę. A tym samym poprawi jej widoczność w wyszukiwarce internetowej. Stworzenie meta description jest istotnym elementem podjętego działania marketingowego, które przyciągnie zainteresowanie potencjalnego klienta.