Aktualizowanie treści zamieszczanych na stronach internetowych jest niezwykle ważne. Nie tylko ze względu na pozycjonowanie, ale także na aktualny stan wiedzy w danym temacie. Świat idzie do przodu, nauka stale się rozwija, więc rzeczą naturalną jest dezaktualizacja dotychczasowych koncepcji. Regularne aktualizowanie tekstów jest więc niezbędne – pozwoli utrzymać ekspercki wizerunek w oczach klientów i zapewni stabilną pozycję w wyszukiwarce. Kiedy i jak często odświeżać zamieszczone na stronie treści? Odpowiedź w dzisiejszym artykule.

Aktualizowanie tekstów – podstawowe informacje

Aktualizowanie tekstów polega na ich regularnej modyfikacji pod kątem informacji i struktury. Dzięki temu zabiegowi możemy:

  • Osiągnąć lepszą pozycję i widoczność strony w wyszukiwarce;
  • utrzymać swój ekspercki wizerunek;
  • zwiększyć skuteczność oferty.

Jak widać, korzyści są wymierne. A kiedy dokonać takiej modyfikacji?

Aktualizowanie tekstów – przesłanki

Powodów, dla których powinniśmy dokonać aktualizacji tekstów może być kilka – zmiany standardów w copywritingu, wyższe kompetencje czy większa ilość posiadanych na stronie internetowej treści. Omówmy krótko każdy z nich.

Nowe standardy w copywritingu

Co kilka lat zmieniają się standardy w copywritingu. Nie ma w tym nic dziwnego. Internet stale się rozwija, preferencje użytkowników ulegają zmianom, a marketingowcy opracowują nowe metody perswazyjne. Copywriting musi być z tym wszystkim na bieżąco. Tak samo jak Twoja treść.

Dziś, najważniejsze jest umiejętne i szybkie skupienie uwagi czytelnika na kluczowych informacjach. Ważna jest odpowiednia struktura tekstu – nagłówki, akapity, wyliczenia, język korzyści. Długie bloki jednolitego tekstu nie będą pozytywnie odbierane przez Twoich czytelników – przytłoczą ich i znudzą. Pamiętaj o tym! A jeśli w czeluściach Twojej strony wciąż istnieją takie perełki, czym prędzej je popraw!

Rozwój kompetencji

Zdobywanie nowej wiedzy i doświadczenia może być bodźcem do aktualizowania tekstów na stronie. Dlaczego? Ponieważ wraz z rozwojem działalności, większą liczbą zadowolonych klientów, czy aktualizacją głównych procesów, firma ma do przekazania swoim klientom coraz bardziej fachowe informacje. Rozwija swoje kompetencje i ma solidniejsze podstawy do bycia ekspertem w danej dziedzinie. A suche, marketingowe hasła mogą z powodzeniem zostać zastąpione rzetelnymi i profesjonalnymi artykułami.

Większe zasoby treści na stronie internetowej

Regularne publikowanie nowych artykułów oraz stale powiększająca się baza tekstów pozwala nam na wykonanie linkowania wewnętrznego. Odsyłanie czytelnika do innych podstron w obrębie danego serwisu, zwiększa jakość tekstów, kreuje ekspercki wizerunek, a także pozytywnie wpływa na pozycjonowanie strony w wyszukiwarce.

Jak często wykonywać aktualizowanie tekstów?

Aktualizacja treści może się odbywać z różnych powodów, a każdy z nich charakteryzuje się inną dynamiką wprowadzania zmian:

  • Stronę pod kątem aktualnych standardów copywriterskich należy sprawdzać co 2-3 lata;
  • Kompetencje to indywidualna kwestia każdego przedsiębiorstwa, treści nie powinny być jednak odświeżane rzadziej niż raz na rok;
  • Przy regularnym dodawaniu artykułów na bloga, zasoby na stronie szybko rosną. Więc gdy tylko pojawią się nowe materiały (odpowiednie do linkowania), warto powrócić do starszych tekstów.

Podsumowanie

Podsumowując, aktualizacja tekstów na stronie internetowej jest potrzebna i może przynieść wymierne korzyści biznesowe. Warto więc regularnie sprawdzać aktualne standardy w copywritingu, stale dodawać nowe, bardziej fachowe artykuły oraz odświeżać stare. I cieszyć się stabilną pozycją w wyszukiwarce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *